Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Storytelling w przestrzeni domu. Co styl aranżacyjny mieszkania o nas mówi?

2019-05-26
Storytelling w przestrzeni domu. Co styl aranżacyjny mieszkania o nas mówi?

„Pokaż mi swój dom, a powiem Ci, kim jesteś” - słowa te nie mijają się wiele z prawdą. I nie o porządek domowy tu chodzi, a o styl, kolory goszczące we wnętrzach, oryginalne meble, ponadczasowe dodatki – to właśnie o tym rozprawia storytelling. Co styl aranżacyjny mieszkania mówi o nas samych? Sprawdźmy!

Aranżacyjny storytelling – jaką historię opowiada Twoje mieszkanie?

Postrzeganie mieszkania i jego mieszkańców jedynie przez pryzmat dominujących w przestrzeni kolorów, dawno odeszło w zapomnienie. Na plan pierwszy wysuwa się aranżacyjny storytelling, czyli opowieść kreowana przez domowników. Pod uwagę brany jest styl dominujący, to jakimi przedmiotami lubią się otaczać oraz inspiracje czerpane ze współcześnie obowiązujących trendów. W związku z tym podczas rozpoznawania osobowości właściciela mieszkania należy zwrócić uwagę na meble i ich ustawienie, mnogość dodatków, funkcjonalność detali, aż wreszcie skupić wzrok na wspomnianych już barwach i połączeniach kolorystycznych. Każdy element mieszkania jest szalenie istotny, ponieważ to na jego podstawie będziemy tworzyć opowieść o charakterze, codzienności i marzeniach domownika.

Styl minimalistyczny dla perfekcjonistów

Styl minimalistyczny kusi harmonią, porządkiem i niczym niezakłóconą prostotą. W przestrzeni tej dominują meble nowoczesne, np. uniwersalne lampy sufitowe, towarzyszące wyspie kuchennej hokery, masywne stoły i funkcjonalne lampy podłogowe, delikatnie oświetlające pomieszczenia stricte wypoczynkowe. Nic więc dziwnego, że wnętrza utrzymane w tego typu aranżacyjnej tonacji przypisuje się osobom uwielbiającym perfekcjonizm. Ten charakteryzuje się skrupulatnością i dokładnością w działaniu. Właściciel mieszkania odznacza się więc wysoce zorganizowaną naturą, w której multitasking wkracza na wysoki poziom zaawansowania.

Minimalistyczne wnętrza, w których znajdują się meble nowoczesne, należą do osób o introwertycznej naturze, zazwyczaj zamkniętych w sobie. W aranżacji tej panuje ściśle określony, acz przemyślany porządek. Minimalistyczny esteta nie lubi przepychu, stawia na ponadczasową funkcjonalność. Ta wyrażana jest poprzez nowoczesne meble, czyli wcześniej już wspomniane stoły, hokery czy lampy podłogowe. Tu bowiem króluje słynna zasada – „mniej, znaczy więcej”. Całość aranżacyjnego storytellingu w minimalistycznym wydaniu jest więc spójna i bardzo dobrze przemyślana.

Meble nowoczesne doskonale wpisują się w styl klasyczny, który uwielbiają osoby pełne wysublimowanej elegancji i wdzięcznego kunsztu. W aranżacyjnym storytellingu króluje jakość i ponadczasowość. Oznacza to, że każdy wykorzystany mebel czy też dodatek we wnętrzu przetrwa próbę, zmieniających się z zawrotną prędkością, trendów.

„Kolorowych jarmarków”, czyli jak silna osobowość rządzi we wnętrzu boho!

Na przeciwnym biegunie, z daleka od minimalizmu, wdzięczy się styl boho. W takim wnętrzu mieszkają osoby, wyróżniające się silną, wręcz charyzmatyczną osobowością. Najczęściej określane są one mianem „kolorowych ptaków”. Nic więc dziwnego, że skojarzenie z szalenie popularną piosenką równie barwnego ptaka – Maryli Rodowicz – jest właściwe. W mieszkaniu w stylu boho królują mocne tonacje kolorystyczne, które są niezwykłą inspiracją dla artystycznych dusz. W tej przestrzeni można spotkać kolorowe stoliki silnie nawiązujące do kultury egzotycznego Orientu. Nurt ten widoczny jest także na podłodze, która kusi barwnymi kafelkami. Miłośnik boho uwielbia wykorzystywać dywany do salonu, które określane są mianem niesamowitych dzieł sztuki. Tu bowiem w zależności od wyobraźni domownika, kreowana jest opowieść niezapomniana. Oświetleniem wnętrza zajmą się natomiast lampy sufitowe utrzymane w tonacjach kobaltowych, szmaragdowych szafirowych.

Aranżacje boho są pełne przepychu, ale nie oznacza to, że panuje tam nieład i nieporządek. Każdy detal ma swoje ściśle określone miejsce, które sygnalizuje, iż osobowość tam mieszkająca jest bardzo złożona, a co za tym idzie również tajemnicza. Jej odkrywanie jest szalenie intrygujące, ponieważ tworzy wiele różnorodnych ścieżek, bez konieczności występowania ślepego zaułku. Mieszkania utrzymane w stylu boho są niezwykle stylowe, intrygują niekonwencjonalnym podejściem do aktualnie obowiązujących trendów.

Pełen ciepła styl skandynawski

Inspiracja Skandynawią nie przemija. Tu przyjazne ciepło drewna przyjemnie dopełniają wygodne i przyjemne w dotyku tkaniny. Na pierwszy plan wysuwają się proste stoliki z drewnianymi nogami, które są złotym środkiem odnalezionym pomiędzy funkcjonalnością a miłością do kreacji przytulnych wnętrz. Osoba zamieszkująca mieszkanie utrzymane w stylu skandynawskim jest więc otwarta, uwielbia towarzyskie i kulturowe spotkania, podczas których nie brakuje niespodziewanych wybuchów śmiechu i przyjaznego pobrzękiwania sztućców i talerzy. Nic więc dziwnego, że w centrum dowodzenia znajdują się masywne, drewniane stoły, które chętnie przywitają niespodziewanych gości, przechodzących w pobliżu. Aby podkreślić wielkie znaczenie prozaicznych mebli, zawisną nad nimi lampy sufitowe, gotowe w każdej chwili rozświetlić atmosferę przyjemnym, naturalnym światłem. Wielbiciele stylu skandynawskiego w domowym wydaniu uwielbiają także spędzać czas z bliskimi osobami, dlatego też w salonie spotkamy ultra wygodne sofy lub duże narożniki, z przyjemnym w dotyku pluszem i aksamitem.

Wspomnień czas, czyli vintage na świeczniku

Osoby, których pozytywna strona mocy wysuwa się na plan pierwszy, aranżują mieszkania w stylu vintage. Tu bowiem przyjazne nastawienie do otoczenia, ludzi i świata, a także historię pięknych wspomnień można odnaleźć na każdym kroku. Lampy podłogowe przyniesione od babci, rozpoczynają nową opowieść w salonie i sypialni. Stoliki w części wypoczynkowej sygnalizują swoją obecność delikatnymi zadrapaniami wyrzeźbionymi przez upływający czas. W tle roznosi się subtelnie płynąca muzyka z adaptera, pochodzącego z równie dalekich stron przeszłości.

W tym domu króluje dusza kreatywna, naznaczona wyjątkową wyobraźnią, wyrażająca siebie poprzez nośniki kultury. Warto także zaznaczyć, iż każdy stary lub specjalnie postarzany mebel jest wyrazem przywiązania do wartości i tradycji przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Wystarczy rzut oka na dany przedmiot, aby odbyć powrót do przeszłości i zainspirować się magią ponadczasowych opowieści. Niezależnie więc od tego, czy we wnętrzu szeptem porozumiewają się babcine lampy podłogowe i naznaczone czasem stoły, czy też unosi się nostalgiczna nuta z adaptera, dom ten zamieszkuje charyzmatyczna, pełna pożądanej towarzyskości, osoba uwielbiająca świat i naturę.

pixel